Opcje przeglądania
Promocja

Oprawy hermetyczne – gdzie możemy wykorzystać ten rodzaj oświetlenia?

Każdy z nas kojarzy zapewne tradycyjne jarzeniówki, stosowane w warsztatach oraz zakładach pracy. Charakterystyczną cechą tych lamp jest kilkusekundowe miganie po włączeniu. W dobie XXI wieku możemy liczyć na znacznie praktyczniejsze, hermetyczne oprawy LED. Działają one podobnie jak tradycyjne jarzeniówki, jednak są od nich dużo wydajniejsze. W jakich sytuacjach możemy wykorzystać ten rodzaj oświetlenia?

Jakie zalety oferują oprawy hermetyczne LED?

Głównym atutem jest wysoka wytrzymałość i trwałość. Hermetyczna oprawa chroni przed wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Świetnie sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Jednocześnie, dają bardzo duże ilości światłą, co jest niezbędne np. w warsztatach oraz miejscach pracy, w których liczy się wysoka precyzja wykonywanych czynności. 

Warto także wspomnieć, że hermetyczne oprawy LED są wyjątkowo energooszczędne i tanie w eksploatacji. Są wyposażone w specjalny statecznik elektryczny, który eliminuje problem migotania i stopniowego rozjaśniania. Od razu po włączeniu, hermetyczna oprawa daje oczekiwaną ilość światła. Ściągnięcie klosza jest wyjątkowo proste i zajmuje kilka sekund. Dzięki temu, wymiana świetlówki jest szybka i nie nastręcza dodatkowych problemów.

W jakich miejscach sprawdzą się oprawy hermetyczne?

Ze względu na wysoką odporność na wilgoć, ten rodzaj oświetlenia często jest wykorzystywany w kuchniach przemysłowych oraz myjniach. Ponadto, bardzo popularne są oprawy hermetyczne do łazienki, które powalają stworzyć ciekawą aranżację świetlną tego wnętrza. Zaletą jest możliwość montażu natynkowego, dzięki czemu, nie zachodzi konieczność czasochłonnych remontów.

Specjalistyczne oprawy hermetyczne znajdziemy również w warsztatach oraz zakładach, w których specyfika pracy wymaga dokładności oraz precyzji. Oprawy stanowią bardzo jasne źródło światła i mogą dokładnie oświetlić nawet bardzo duże powierzchnie. Oprawy hermetyczne LED znajdują zastosowanie także jako oświetlenie elewacji budynków.

W jaki sposób wybrać właściwą oprawę hermetyczną?

Najistotniejszym czynnikiem jest oczywiście wybór świetlówki oferującej dostateczną ilość światła. Popularne warianty to: 1x36W, 2x18W, a także 2x36W. Oprawy hermetyczne LED są dostępne w różnych długościach. Tutaj wybór zależy w głównej mierze od powierzchni wymagającej dokładnego oświetlenia. Jak już wspomnieliśmy, ten rodzaj oświetlenia jest montowany natynkowo. Większość świetlówek daje intensywne, białe światło, choć istnieje oczywiście możliwość umieszczenia w oprawie kolorowych świetlówek.

W tej kategorii znajdziesz produkty, które stworzono z myślą o wysokiej trwałości oraz wymagających warunkach. Dzięki temu, wybierzesz praktyczne oprawy hermetyczne do łazienki, a także oprawy przeznaczone do montażu na zewnątrz. Dostępne produkty sprawdzą się w warsztatach, pomieszczeniach biurowych, a także w domach jednorodzinnych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

PROMOCJE
Ręczniki Plażowe
Taniej o 10%
SPRAWDŹ
Promocja 10%
Komplety niemieckich noży
SPRAWDŹ
Koce włochacz
Promocja -20%
SPRAWDŹ
Dwustronne narzuty
Promocja -30%
SPRAWDŹ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl