Nożyce do drobiu - Weis Nożyce do drobiu - Weis
Producent: WEIS
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nożyce kuchenne Classic 21 cm - WÜSTHOF Nożyce kuchenne Classic 21 cm - WÜSTHOF
Producent: WÜSTHOF
Cena: 105,00 zł
zobacz więcej
Nożyce kuchenne czarne - ZYLISS Nożyce kuchenne czarne - ZYLISS
Producent: ZYLISS
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż DEBA 165 cm SHUN PRO SHO KAI Nóż DEBA 165 cm SHUN PRO SHO KAI
Producent: KAI
Cena: 1 169,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż DEBA 21 cm SHUN PRO SHO KAI Nóż DEBA 21 cm SHUN PRO SHO KAI
Producent: KAI
Cena: 1 169,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż DEBA 21 cm Wasabi Black - KAI Nóż DEBA 21 cm Wasabi Black - KAI
Producent: KAI
Cena: 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do ciasta Windsor Grunwerg Nóż do ciasta Windsor Grunwerg
Producent: GRUNWERG
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do filetowania 15cm SHUN - KAI Nóż do filetowania 15cm SHUN - KAI
Producent: KAI
Cena: 749,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do masła Windsor GRUNWERG Nóż do masła Windsor GRUNWERG
Producent: GRUNWERG
Cena: 19,50 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do pieczywa 22,5cm SHUN - KAI Nóż do pieczywa 22,5cm SHUN - KAI
Producent: KAI
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do pieczywa 23 cm SHUN Nagare - KAI Nóż do pieczywa 23 cm SHUN Nagare - KAI
Producent: KAI
Cena: 1 779,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do plastrowania 20cm SHUN - KAI Nóż do plastrowania 20cm SHUN - KAI
Producent: KAI
Cena: 849,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nóż do plastrowania 22,5cm SHUN - KAI Nóż do plastrowania 22,5cm SHUN - KAI
Producent: KAI
Cena: 899,00 zł
szt.
zobacz więcej

Noże kuchenne i akcesoria do krojenia

Każdy kucharz mógłby napisać rozległy referat o tym, jak ważnym czynnikiem w procesie przyrządzania potraw są ostre i odpowiednio wyprofilowane noże. Są one niezbędne w procesie szybkiego, estetycznego oraz bezpiecznego krojenia. W naszej ofercie dostępne są renomowane noże marki WÜSTHOF, które cieszą się ogromnym uznaniem w oczach doświadczonych kucharzy. Jakie jeszcze produkty możesz znaleźć w tej kategorii?

Długość oraz szerokość ostrza

Ostrze to najważniejszy aspekt, który musimy wziąć pod uwagę przy zakupie noża. Specjalistyczne noże kuchenne są produkowane przy użyciu nowoczesnych technologii, tak, aby uzyskać idealnie wyprofilowane ostrze przystosowane do krojenia poszczególnych produktów. W związku z tym, do krojenia pieczywa wybierzemy cienkie i długie ostrze, które pozwoli dokładnie przeciąć pieczywo bez nadmiernego kruszenia. Z kolei w przypadku mięsa, lepiej sprawdzą się szerokie noże z odpowiednim profilem ostrza dostosowanego do cięcia najbardziej uciążliwych kawałków. Wyróżnimy także krótkie i bardzo cienkie ostrza do obierania, czy też podłużne modele do patroszenia i filetowania ryb.

Dlaczego jakość noży jest tak istotna?

Bardzo istotnym czynnikiem przy pracy w kuchni jest czas potrzebny do zrealizowania poszczególnych zadań. Kuchenne noże dostosowane do indywidualnych potrzeb kucharza pozwalają znacznie szybciej oraz w bezpieczniej pokroić poszczególne produkty. Jednocześnie, proces ten jest dużo wygodniejszy, ponieważ zaawansowane noże marki WÜSTHOF są pokryte specjalną powłoką, która ułatwia proces oddzielania pokrojonych plastrów, a także pozwala łatwiej zadbać o nienaganną czystość.

Materiał do produkcji noża kuchennego

Tutaj wiele zależy od konkretnego zastosowania poszczególnych noży. W przypadku pieczywa oraz warzyw najczęściej stosuje się noże ze stali nierdzewnej. Są bardzo proste w eksploatacji, a także odporne na wilgoć. Noże tytanowe są najdroższe, ale odznaczają się największą wytrzymałością. Mogą być wykorzystane do krojenia najtwardszych oraz najbardziej problematycznych produktów. Z kolei noże ceramiczne charakteryzują się lekkością oraz długo utrzymują ostrość, jednak są dedykowane do krojenia delikatniejszych produktów, np. ryb, owoców czy warzyw. Kuchenne noże zawsze są produkowane z materiałów obojętnych fizjologicznie, które nie wchodzą w reakcję z żywnością.

Wszechstronne akcesoria do krojenia

Nawet najlepsze noże kuchenne wymagają odpowiedniej konserwacji. W naszej ofercie znajdziesz wygodne ostrzałki, z pomocą których bez trudu zadbasz o nienaganną ostrość. W tej kategorii znajdziesz również estetyczne stojaki oraz listwy magnetyczne do przechowywania noży. Oferujemy zarówno pojedyncze, specjalistyczne noże marki WÜSTHOF, jak również całe komplety dedykowane osobom, które są w trakcie wyposażania swojej kuchni. Wśród akcesoriów do krojenia zawarliśmy również obieraczki oraz specjalne widelce do mięsa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl